Calendar of Events

Photo Gallery

ROLL OF HONOUR 2011

 

Senior Mens 


League  Cup Winners  Mens Player of the Year MVP Cup Final Awards 
Division 1 St Marys Declan Cahill - St Marys Eoin Quigley - St Brendans 
Division 2 St Brendans Liam O Dowd - Tralee Tigers  Alan Flynn - Killarney Cougars 
Division 3 St Marys Timmy O' Sullivan - St Jospehs  Noel McCoy - St Brendans 








Senior Ladies 


League  Cup Winners  Ladies Player of the Year MVP Cup Final Awards 
Premier St Marys Muiroesa Gawley - St Pauls  Lynn Jones - St Pauls
Division 1 St Josephs Eabhnait Scanlon - St Josephs Mags O' Donoghue - Horans Lixnaw
Division 2 St Josephs Susan Carroll  - St Josephs  Aisling Barrett - St Bridgets
Division 3 St Bridgets Elaine Mitchell - St Brigets Anne Marie O Donoghue 
Division 4 Glenbeigh Falcons  Elaine Clifford - Cahersiveen








Juvenile Boys 


League Cup Winners Plate Winners 
Under 12 Division 1 St Marys Under 12  - Gneeveguilla
Under 12 Division 2 Gneeveguilla Under 14 - Kenmare Kestrels
Under 12 Division 3 Glenbeigh Falcons Under 16 - St Brendans
Under 14 Division 1 St Marys Under 18 - KCYMS 
Under 14 Division 2 Kenmare Kestrels 

Under 16 Division 1 St Marys 

Under 16 Division 2 St Josephs 

Under 18 Division 1 St Marys

Under 18 Division 2 KCYMS









Juvenile Girls 


League Cup Winners Plate Winners 
Under 12 Division 1 St Marys Under 12 - St Annes
Under 12 Division 2 Gneeveguilla Under 14 - Tralee Imperials
Under 12 Division 3 Glenbeigh Falcons Under 16 - St Josephs
Under 14 Division 1 St Marys Under 17 - Killarney Cougars 
Under 14 Division 2 Kenmare Kestrels 

Under 16 Division 1 St Marys 

Under 16 Division 2 St Josephs 

Under 18 Division 1 St Marys

Under 18 Division 2 KCYMS









Special Awards


Club of the Year Tralee Imperials

Special Merit Awards Vincent Barry - St Marys, Castleisland
Special Merit Awards In Memory of Louise Mc Kenna, Horans Lixnaw




Kerry Coaches & Assistant Coaches for Southern Regional Blitz




Girls Under 14 Jimmy Diggins Girls Under 14 won the Competition 

&


Carmelita Ryan 





Girls Under 16  John Dowling


&


Anne O' Shea 





Girls Under 18 Anne Scanlon Girls Under 18 won the competition 

&


Claire Sheehy





Boys Under 14 Tommy Dom O' Connor





Boys Under 17 Charles O' Sullivan


& 


Andrew Fitzgerald 



Sponsor Ads